Baník Ostrava

futsalový club nejen pro profesionály

Také odveta s Vyškovem skončila remízou

SK Amor Vyškov – FC Baník Ostrava 6:6 (5:3)

Branky: 6. Lukeštík, 6. Obruča (Palla), 7. Lukeštík (Ševčík), 11. Ševčík (Tachtadžis), 14. Tachtadžis (Ševčík), 38. Tachtadžis (Ševčík) – 13. Frebort, 14. Ferenc (Slavík), 17. Slavík, 25. Frebort (Ferenc)28. Neuman, n (Ferenc), 36. Neumann (Frebort)

Byl to začátek jako z hororu. Nehrál jen jeden tým i Baník měl od začátku šance, ale góly dávali jen domácí, a tak v polovině prvního poločasu svítilo na světelné tabuli hrozivé skóre 4:0. Ještě v prvním poločase začal Baník ztrátu umazávat a do druhé půle měli domácí už jen dvoubrankový náskok. Po změně stran šel Baník do konce i do vedení, když skóroval jak v přesilovce tak v oslabení, ale utkání nakonec skončilo smírně. Před fantastickou diváckou kulisou se hrál atraktivní futsal, ktrerý musel bavit.

Zápas ještě ani pořádně nezačal a na palubovce se děly věci. Hned v uvodních vteřinách vypíchnul míč hostující Ferenc a šel sám na Kotulána jenže neprostřelil. I nadále byl Baník aktivnější a na Kotulána šla jedna střela za druhou, ale domácí gólman byl pozorný. Na počátku šesté minuty fauloval Slavík u autové čáry. K míči se postavil Lukeštík, poslal ho přímo na branku a k překvapení všech prostřelil - 1:0. V čase 5:22 min., o pouhých 21 vteřin později, poslal Palla oblouček na Obruču, který si míč navedl na střed a jeho rána skončila v síti - 2:0. V čase 6:27 min. přišel další oblouček. Tentokráte ho za obranu poslal Ševčík a Lukeštík ho poslal do sítě - 3:0. Kdo si myslel, že je po zápase, ten se hluboce mýlil. Baníkovce tento stav nerozhodil a pokračoval v dobývání domácí svatyně. V 8 minutě trefil Slavík tyč !!! V 9. Minutě chytá v pokutovém uzemí míč do náruče Tachtadžis, rozhodčí Jílek se na to dívá ze dvou metrů, ale zůstává ledově klidný. Ano i takoví u nás mohou pískat ligu. Tachtadžis v poklidu předal míč Kotulánovi, který rozehrál a hra běžela dál. A udeřilo na druhé straně. . V 11 minutě poslal Tachtadžis míč za obranu, kde se zjevil Ševčík a hokejovým blafákem překonává Bortlíka počtvrté - 4:0. V čase 12:20 min. vypálil Frebort a trefil břevno, od kterého se míč odrazil do Pally a od něj do branky -4:1. Poločas bohatý na branky však ještě nebyl zdaleka u konce. V čase 13:24 minse zjevil na konci pohledné akce zcela osamocený Tachtadžis - 5:1. V čase 13:42 min. přišel na řadu přímý volný kop a Ferenc snížil – 5:2. Baník měl do přestávky schovaný ještě jeden trumf. Slavík si postavil míč na druhou penaltu a prostřelil Kotulána – 5:3. Na skóre se koukalo už mnohem lépe, zápletka však přišla až po změně stran.

Ve druhém poločase se otěží zápasu chopil Baník. Hráči v modrém skvěle drží míč a soupeře zamykají na jeho polovině. V čase 24:34 min. sehrálo skvěle přečíslení duo Ferenc, Frebort a branka do prázdné znamenala snížení na 5:4. Baník očividně ožil a byl v laufu. V čase 25:17 min. fauloval zbytečně na útočné polovině Král a viděl druhou žlutou a šel do sprch. Přesilovka dlouho nevycházela. . Až v čase 27:09 min. po signálu z trestného kopu, jsme se už radovali z gólu, ale neskutečný skok Kotulána do odkryté části branky zmařil naši radost. Ihned po rozehraném autu je zcela osamocen na zadní tyči Neumann a je srovnáno – 5:5. Vyškov po vyrovnávácí brance zvýšil útočnou aktivitu a před Bortlíkem bylo najednou horko. V čase 35:33 min. fauloval Ferenc a znovu se do hlavní role obsadil rozhodčí Jílek. Ten nejdříve poskytl domácímu týmu výhodu, ti zakončili akci. Pak si uvědomil, že šlo o šestý faul a nařídil 10mPK !!!!. Ševčík si jde v přerušené hře vysvětlit s Ferencem jeho faul, ten do něj, pravda, strčí, ale pád je to opravdu teatrální. A korunu tomu nasadil opět režisér Jílek. Ten ukázal Ferencovi nejdříve žlutou (to bychom ještě zkousli), ale vzápětí své rozhodnutí změnil a ukázal Ferencovi kartu červenou. Také v oslabení to byl však Baník, který dal gól. Dlouhou přihrávku poslal Frebort Neumannovi a ten téměř z nulového úhlu prostrčil míč Kotulánovi mezi nohy a také do brány – 5:6 !!!!. Dokonalý obrat. Na domácí futsalky se lepí nervozita a koncivka jim nejde. Dvě malé nedůslednosti v obraně v jediné akci nás však přeci jen stojí dva body. Tachtadžis se ocitl zcela sám před Bortlíkem a vyrovnal na konečných – 6:6.

Hlasy po utkání:

Antonín Petlach:

Fotbalový Baník je na sestupu z první ligy, ten futsalový ukázal, že je na cestě do ligy. Předvedl neskutečně kvalitní futsal. My mu zdatně sekundovali a tak si myslím, že se zápas musel líbit. Konečná remíza je spravedlivá. Kluci makali, dřeli a nechtěli body hostům odevzdat, což se podařilo. Za výkon musím poděkovat. Dnes to bylo opět o vůli, kterou jsme opět projevili měrou vrchovatou. Musím také smeknout před skvělými diváky, kteří halu zaplnili do posledního místa. Vytvořili tím úžasnou atmosféru, která pomohla oběma mužstvům. Já osobně jsem s bodem spokojen.

Pavel Němec:

Začátek byl pravda hrozivý, ale když si sečtu jakým způsobem jsme vůbec dávali dohromady sestavu, tak jsme hlavně nechtěli udělat ostudu značce Baník Ostrava. Nakonec jsme odehráli vynikající utkání, kdy jsme ho nejdříve nezabalili za stavu 0:4 nebo 1:5 a nakonec jsme sahali po vítězství. Remíza je asi spravedlivým vyústěním průběhu utkání a já klukům moc a moc děkuji za přístup a nasazení, které ve Vyškově před skvělými diváky předvedli.