Baník Ostrava

futsalový club nejen pro profesionály

Ostravský Baník v pátek opět jasně vyhrál

Baník Ostrava – FK Volfířov 7:1 (3:0)

Dokonalá odveta se konala v pátek ve Sport Centru Dubina. Ostravský Baník hostil jihočeský Volfířov. Podzimní utkání v Dačicích se ostravskému týmu hrubě nevyvedlo. Nejprve po individuálních chybách ztratil vedení v utkání a v dalším průběhu přišel po o dva hráče, kteří byli vyloučeni. Volfířov se radoval z vítězství 6:3. mnohem klidnější byla ostravská odveta. Volfířov vždy těžil hlavně z výhody domácího prostředí a venku ztrácel. Tato sezóna mu však vychází nad poměry a díky pravidelnému bodovému přísunu z palubovek soupeře mu patří v tabulce čtvrtá příčka. V pátek v Ostravě však na Baník neměl nárok a domácí slaví zasloužené vysoké vítězství.

V prvním poločase padla poměrně rychlá první branka. Na počátku páté minuty Romaněnko v souboji rozboural mantinely a hráči soupeře na chvíli přestali hrát. Toho využil Vala , který se otočil na míči obklopen všemi čtyřmi hráči soupeře a bodlem otevřel skóre utkání – 1:0. Volfířov byl v prvním poločase ještě poměrně aktivní i nebezpečný a vypracoval si dost velmi slušných příležitostí. Za Bortlíkem zvonilo břevno i tyč a skvělé zákroky musel vytáhnout také samotný Bortlík. Závěr poločasu už patřil domácím. V 17. Minutě vychází Baníku roh a Slavík z voleje zvyšuje – 2:0. V poslední minutě využívá zaváhání hostů Behan, vymění si míč s Neumannem a do prázdné branky navyšuje náskok – 3:0

Po změně stran přichází rychlé snížení. Opět se opakuje situace u první branky. Tentokrát jsou to domácí, která přestali hrát a dožadovali se ruky Jindry. Ten využil zaváhání domácích hráčů, prošel až před Bortlíka a snížil – 3:1. Baník se však z koncentrace vyvést nenechal. Ve 27. Minutě našel dlouhým výhozem Bortlík Valu, ten se opět dokázal otočkou zbavit obránce a na bližší tyči rozvlnil síť – 4:1. Největším příslibem do budoucna je v baníkovském dresu zcela jistě devatenáctiletý Zdeněk Behan. Jeho chvíle přišla minutu po Valově trefě. Po levé straně přešel přes dva hráče, po té si vyměnil míč s Neumannem a do poodkryté branky zvýšil na 5:1. V závěrečné desetiminutovce se ještě dvakrát trefil Slavík. Nedříve ho na pravé straně našel výhozem Bortlík, Slavík oklame obránce a na bližší tyč přidal šestou branku – 6:1. Za další dvě minuty zahrají domácí poměrně kostrbatý aut, Slavík má však v souboji o míč štěstí, které ho neopustí ani při netradičním zakončení pravačkou – 7:1. Poměrně jasné vítězství a dobrý výkon, je ale třeba mít na paměti, že zejména v prvním poločase měl Baník i kus štěstí a akce Volfířova byly nebezpečné.

Pavel Němec:Je určitě skvělé, že jsme dokázali vyhrát poslední dvě utkání. Nejdříve jsme zvládli psychicky náročné derby a v pátek jsme přehráli nebezpečný Volfířov, který sezónu od sezóny roste a v budoucnu, pokud vydrží, může hrát ve 2. Lize jednu z hlavních rolí. O totéž ale usilujeme také my. Co mě příjemně překvapilo a z čeho mám opravdu radost, je fakt, že hráči mají v sobě stále obrovskou chuť po vítězstvích a pohlížejí i směrem k tabulce hodně vysoko. Uvidíme jak jejich psychiku prověří další zápasy.

FCB – Volfířov 7:1 (3:0)

Branky: 5. Vala, 17. Slavík, 20. Behan, 27. Vala, 28. Behan, 35. Slavík, 37. Slavík – 23. Jindra.

Sestava: Bortlík – Mudrík, Ferenc, Neumann, Behan – Slavík, Švec, Romaněnko, Vala – Polhoš.

Rozhodčí: Honěk, Klečacký