Futsal club

Baník Ostrava

futsalový club nejen pro profesionály

FC Baník Ostrava – Nasan Brno 3:1 (0:1)

Asi by to znělo jako otřepaná fráze, ale také zápas proti Nasanu byl utkáním dvou rozdílných poločasů. Nasan přijel s jasnou taktikou. Před svou brankou vystavěl pevnou zeď a bránil a bránil a bránil ………Baníku se ovšem dopředu moc nechtělo. Byť byli domácí hráči většinu času na míči, tak z toho žádné velké nebezpečí neplynulo. Po změně stran vlétnul na brněnský tým zcela vyměněný Baník. Zrychleným pohybem, častější střelbou a větším důrazem před brankou Baník zcela změnil obraz hry a zaslouženě zvítězil.

Vítězství proti Nasanu se však nerodilo lehce. Baník hrál jako by bez jiskry a byť od úvodní minuty obléhal brněnskou branku, nic nebezpečného nevytvořil. A tak z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Už klasická ztráta míče, dostala do šance Krejsu a ten se v koncovce nemýlil – 0:1. Baník se snažil rychle odpovědět, ale výhoz Olšovského byl dlouhý a v další šanci se Mudrík pouze zastřeloval. I rány, které míří na Černého branku, brněnský gólman poměrně lehce kryje. V 10. Minutě zazvonila za Černým tyč, ale skóre se nezměnilo. O minutu později mohlo být 0:2, ale Nasan ve velmi dobré šanci selhal v koncovce. Baník trávil na polovině soupeře více než 70% času, ale stále bez výraznější příležitosti. Baník bušil na brněnskou obranu, ta však zůstavala pevná. Ostravský tým z ní vytěžil celkem 11 rohů, ale na branky stále vedlo Brno.

Do druhého poločasu vtrhli domácí hráči mnohem agresivněji a v obraně hostů začalo být pořádně horko. Prvních deset minut ještě brankář Černý odolával. Domácí naopak zmrazil Olšovský , který podcenil jeden z dlouhých míčů a nejistě jej vytěsnil na roh. Ve 31. Minutě je konečně srovnáno. Na levé straně nakopává míč na bránu Lazar a teč hostujícího hráče jej posílá do sítě – 1:1. Od tohoto momentu už je na hřišti pouze jeden tým. Obrana Brna se rozkládá více a více a obrat ve skóre na sebe nenechal dlouho čekat. Stále agresivněji proniká přes brněnské hráče Slavík a jeho akce nakonec rozhodují zápas. Během jediné minuty dvakrát předloží míč Neumannovi a Baník se může radovat. Běžela 35. Minuta. Slavík pronikne po levé straně a míč předložil před branku Neumannovi, který otočil vývoj utkání – 2:1. A stále ještě v téže minutě vybídl Slavík Neumanna podruhé, tentokrát efektní patičkou, která byla ,společně s Neumannovou dorážkou, na konci krásné kombinace Baníku – 3:1. Nasan si vzal oddechový čas a pokračoval s pěti hráči v poli. Nesehrál power-play vůbec špatně, ale finální přihrávka či lepší koncovka tomu chyběla, a tak už se skóre neměnilo. Ke konci utkání se nejdříve zbytečně vykartoval Slavík a bude tak chybět Baníku v dalším kole na půdě Žabinských Vlků. V poslední minutě ještě sebere čtvrtou branku Baníkovcům rozhodčí Tomeš, který neponechal výhodu v jasné šanci, která by už byla prakticky gólem. Stane se. Utkání už se jen dohrává. Baník bere tři body.

Branky: 31. Lazar (Mudrík) , 35. Neumann (Slavík), 35. Neumann (Slavík) – 4. Krejsa

Karty: 38. Slavík (FCB) – 7. Janeček (NBR)

FC Baník Ostrava: Olšovský Viktor, Procházka Martin, Pelán Radek, Romaněnko Jan, Švec Rostislav, Neumann Marek, Mudrík Vladimír, Lazar Jan, Krakovčík Martin ,Slavík Jaroslav.

Nasan Okruh Brno: Černý Martin, Rampula David, Kramoliš Martin, Hoffmann Martin, Jaša Alois ml., Čejka Lukáš, Kocourek Lubomír, Janeček Jaromír, Krejsa Vratislav