Baník Ostrava

futsalový club nejen pro profesionály

Baník s vysokoškoláky opět smírně

Baník Ostrava : VŠB Ostrava 4:4 (3:3)

Další ostravské derby přineslo utkání 14. Kola mezi Baníkem a vysokoškoláky. Podzimní utkání skončilo remízou 4:4 a stejný výsledek se zrodil také v pátek na Dubině. Skóre bylo po celý zápas vyrovnané, oba týmy se přetahovaly, ale body se nakonec dělily.

V úvodních minutách hráli více s míčem hosté, ale žádná šance z toho nebyla. Baník postupně vyrovnal hru, ale utkání se hrálo bez vyložených šancí, zkrátka opatrně. V 10. Minutě nastřeluje míč před Myškovu Frebort a Slavík jej dokáže tečovat mimo Myškův dosah – 1:0. Hosté však mají připravenu rychlou odpověď. Po ztrátě míče postupuje na Bortlíkovu branku Kapsa a překvapí ho střelou na bližší tyč – 1:1. Jenže ještě v téžře minutě jde Baník opět do vedení. Brejkovou situaci dva na jednoho sehrají skvěle Behan s Neumannem a druhý jmenovaný uklízí míč pohodlně do prázdné branky – 2:1. Část, která byla na branky nejbohatší však zdaleka nekončí. Hosté zahrávají v 15. Minutě roh a Blahut jemnou tečí srovnává – 2:2. V 18. Minutě jdou vysokoškoláci dokonce do vedení. Opět dobře sehraný signál a Kelnar byl v ideální pozici pro skórování – 2:3. Baník měl ale ještě jednu odpoveď do konce poločasu schovanou. Brejkovou situaci tři na jednoho bere Vala na sebe a týmy jdou do šaten za nerozhodného stavu – 3:3.

Ve druhém poločase měl Baník více ze hry, ale v bráně stál skvělý Myška. Největší šanci však měli ve 27.minutě hosté, ale Kelnarovu dorážku do prázdné brány zastavuje tyč !!! Na druhé strany znovu skvěle zasáhl Myška proti střele Neumanna a Mudrík posílá svůj pokus těsně vedle. Ve 33. Minutě Baník znovu vede, když Vala zakončuje další úspěšný brejk po přihrávce Slavíka – 4:3. Od této chvíle bere osud utkání bohužel do svých rukou rozhodčí Tomeš. Do konce utkání zbývají 4 minuty, přesto stihne nařídit jednu spornou a dvě nesmyslné desítky. Tu druhou proměnil ve 37´ Myška, který srovnal na nakonec konečných 4:4.

Branky: 10. Slavík (Frebort), 11. Neumann (Behan), 20. Vala, 33. Vala (Slavík) – 11. Kapsa, 16. Blahut, 18. Kelnar (Potůček), 37. Myška (10mPK)

Karty: 33. Kelnar (VŠB), 38. Kotrla (VŠB)

FC Baník Ostrava: Bortlík – Slavík, Vala, Frebort, Lazar – Mudrík, Ferenc, Neumann, Behan – Galus, Romaněnko.

FC VSK VŠB TU Ostrava: Myška, Kapsa, Blahut, Veselý, Polášek, Kotrla, Kotrla,Kelnar, Kalmus, Potůček

Rozhodčí: Markovský