Baník Ostrava

futsalový club nejen pro profesionály

Velké ostravské derby skončilo vítězstvím Baníku

KFV Roub Vítkovce - Baník Ostrava 0:0 (0:6)

Velké ostravské derby proběhlo v neděli v hale SAREZA v Ostravě Přívoze. Podruhé v sezóně změřily síly futsalové týmy Vítkovic a Baníku. Na podzim se z vítězství radoval Baník v poměru 5:2. Vítkoivce nastoupily v nejsilnějším složení a toužily po odvetě. Baníku chyběl pouze zraněný talent Behan. Také Baníkovci si byli vědomi důležitosti tohoto utkání. Po bezbrankovém prvním poločase, který přinesl spoustu nevyužitých šancí se po změně stran prosadil Baník, který celkem šestkrát překonal brankáře Rozsypala a radoval se z poměrně jednoznačného vítězství.

V první půli se začalo nejdříve opatrně. Akce byly zpočátku hodně kostrbaté a na obou týmech byla znát nervozita. Přesto se před oběma brankami  zrodily dobré šance. Na straně domácích to byl především Vančo, v derby nejlepší hráč domácích, který se po straně uvolnil, ale Olšovský jeho pokus kryl. Na druhé straně se ocitl v tutové šanci Romaněnko, ale místo střely hledal na druhé tyči spoluhráče, tam však bylo jen prázdno. Podobnou šanci měl i Vala, ve skluzu však zamířil jen vedle Rozsypalovy brány. Vítkovice zahrozily z přímého kopu, Fojtíkova překvapivě mířená střela však skončila rovněž těsně vedle Olšovského svatyně. Na konci prvního poločasu to byli domácí, kteří mohli urvat vedení. Měli k tomu k dispozici dvě 10metrové penalty. Jak pokus Švabíka tak Kováčika však zlikvidoval Olšovský. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

I druhá půle začala opatrně. Ve 23 minutě zahrával Baník roh a Lazarova jemně tečovaná střela skončila v síti – 0:1. Domácí mohli odpovědět ihned po rozehrávce, ale v dobré šanci Fojtík opět minul. Ve 26 minutě přišla mazácká chvilka Neumanna. Situaci mezi třemi vítkovickými hráči vyřešil velmi zkušeně a střelou do protipohybu překvapil celou obranu – 0:2. O další tři minuty později se Neumann prosadil znovu. Před brankou prokázal dobrý přehled a jeho patička končí v rohu vítkoivcké branky – 0:3. V této chvíli už soudržnost domácích padla a aktivita se přenesla pouze na futsalky Baníku. Vítkovice drží míč pouze při power-play. Tu nehráli vůbec špatně, ale obrana Baníku je pozorná. Naopak to byl Slavík, který ve 33 minutě poslal míč přes celé hřiště do odkryté branky – 0:4. Další chyba při power-play přišla ve 37´minutě, Neumann důrazně vyhrál oba souboje o míč a pohodlně trefil prázdnou branku – 0:5. O minutu později dostal i Baník příležitost zahrát prodlouženou penaltu a Ferenc zamířil svou dělovku pod horní tyč – 0:6.

Pavel Němec: " výsledek se vůbec nerodil lehce a určitě neodpovídá rozložení sil na hrací ploše. Tak jako jsme 6:0 vyhráli, mohli jsme 0:6 klidně prohrát. Před zápasem jsme věděli, co chceme hrát a co musíme dodržovat, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Poslední výsledky Vítkovic budily velký respekt a na počátku zápasu to na našich hráčích bylo znát. Co jsme si také opakovali bylo, že důležtý bude první gól a ten jsme tentokrát i s určitou dávkou štěstí vstřelili my. Vedení nás uklidnilo a v posledních deseti minutách jsme už byli jasně lepší.

Branky: 23. Lazar, 26. Neumann, 29. Neumann, 33. Slavík, 37. Neumann, 39. Ferenc

Sestava: Olšovský, Bortlík – Mudrík, Ferenc, Neumann, Romaněnko – Lazar, Slavík, Vala, Frebort – Galus, Rek.

Rozhodčí: Molik, Sebok.